مطالب
دسته بندی

معرفی یک کارآفرین شیرازی

  • 29 خرداد 1399

نبض حیات هر جامعه، بیش از هر چیز در گرو فعالیتهای اقتصادی آن می زند به ویژه آن هنگام که این فعالیتها، در عرصه تولید و خدمات، بدون وابستگی به منابع تجدید ناپذیر پایه گذاری شود. از سوی دیگر ایجاد چنین بسترهایی به گسترش اشتغال برای اعضای جامعه می انجامد، اتفاق خوشایندی که بی تردید آثار قابل توجهی را بر ارتقاء سطح سلامت معنوی جامعه و افزایش شاخصهای اقتصادی خواهد گذاشت. فرایند ارزشمند اشتغالزایی، آنگاه که با هدف ایجاد درآمد برای اقشار آسیب دیده جامعه مانند معلولان انجام گیرد، جایگاهی برجسته تر خواهد یافت و اگر توسط کارآفرینی رخ دهد که خود نیز رنجهای ناشی از معلولیت را تحمل می کند اما از پای ننشسته است، ارزشی والاتر پیدا خواهد کرد که شایسته یادکرد و پاسداشت خواهد بود. با این مقدمه، شما را به خواندن مصاحبه ای دعوت می کنیم که با یکی از کارآفرینان معلول و پرتلاش شهر و دیارمان ترتیب داده ایم، آقای جلودار امیری، مدیر شرکت کاردان تلاش شیراز

 

عرض ادب و احترام.

لطف می کنید، در ابتدای کلام خودتون رو معرفی بفرمایید؟

به نام خدا. جلودار امیری هستم. متولد ۱۰ مرداد سال ۴۹، دارای دو مدرک دیپلم علوم انسانی و کشاورزی که با همسر و دختر و پسرم زندگی می کنیم.

 

فکرتان چگونه از زندگی کارمندی به سمت کارآفرینی هدایت شد؟

با توجه به اینکه حدود ۱۴ سال و ۱۰ ماه در سازمان آب به عنوان اوپراتور تلفن مشغول به کار بودم و هیچگونه پیشرفتی در زندگی خود نمی دیدم تصمیم گرفتم تغییر شغل دهم و وارد بازار کار شوم. شغل پیمانکاری را انتخاب کردم و برای پیشبرد اهدافم شرکتی را ثبت کردم تا بتوانم ضمن کسب درآمد بیشتر به اشتغال زایی هم کمک کنم.

 

از کسب و کارهایی که تا کنون راه اندازی کردید بفرمایید؟

قبل از ثبت شرکت پیمانکاری مدتی دفتر خدماتی ارتباطی و مدتی فروشگاه لوازم یدکی خودرو به صورت عمده فروشی و جزئی و همچنین مدیریت تاکسی تلفنی پیمان واقع در شهرک جوادیه را داشته‌ام. پس از ثبت شرکت در ادارات مختلف اعم از آموزش و پرورش، شرکت آب و فاضلاب شیراز، شهرداری شیراز، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزشکده فنی و حرفه ای دختران شیراز، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی فارس، سازمان اتوبوسرانی، سازمان‌میادین، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، شورای شهر، شرکت شیر پگاه در شعب مختلف شیراز کرمان، اهواز ،بندرعباس، آبادان در پیمانکار تامین نیروی انسانی بودم و در حال حاضر نیز مشغول به فعالیت هستم. در عین حال با داشتن کل سهام شرکت تاکسی بیسیم رسانه شیراز در زمینه حمل و نقل مشغول به کار هستم. همچنین بازاریابی را در قالب شرکت پیمانکاری کاردان تلاش شیراز را با هدف اشتغالزایی برای همنوعان خود (آقایان و بانوان نابینا) راه اندازی کردم و تمام تلاشم را در جهت گسترش و رونق فعالیت بازاریابی به کار بسته ام.

 

چگونه بستر را برای راه اندازی کسب و کارتان فراهم می کردید؟

مسلماً در ابتدا نیازهای جامعه را بررسی و در مورد ایده ای که به ذهنم می رسید تحقیق می کردم. کلیه جوانب از جمله اشتغالزایی، درآمد، وجهه کاری و غیره را سنجیده و سپس فکر خود را عملی می کردم و تا به حال به یاری خدا در زمینه هایی که فعالیت داشته ام موفق بودم و رضایت خاطر دارم.

 

چگونه سرمایه و بازار را برای کارتان فراهم می کردید در حالی که این دو مورد مشکل امروز بازار کار به حساب می آید؟

سعی کردم در ابتدا از فعالیتهایی که نیاز به سرمایه چندانی ندارد استفاده کنم.

 

به عنوان فرد نابینا با چه چالش های در مسیر کارآفرینی روبرو بودید و چگونه بر این چالش ها فائق آمدید؟

مسلماً هیچ کاری بدون چالش نیست اما پشتکار و علاقه و هدف والا باعث می‌شد در مقابل چالش‌ها سربلند باشم و از آنها به عنوان فرصتی برای رسیدن به هدفم استفاده کنم.

 

در مورد فعالیت فعلبتان که به تازگی کلید زده اید بفرمایید. در این طرح چند نفر مشغول به کارند؟

در زمینه بازاریابی تلفنی جمعا ۳۲ نفرشامل ۱۲ نفر نابینا و کم بینای خانوم، ۱۲ نفر از آقایان نابینا و کم بینا، و ۸ نفر بینا در دو شیفت صبح و عصر مشغول به فعالیت هستند.

 

ابا حمایت خاصی از مراکزی دریافت می کنید؟

خیر

 

اهداف بلند مدتتان در حیطه اشتغال چیست؟

گسترش فعالیت بازاریابی در سطح استان و توانایی جذب تعداد بیشتری از نابینایان برای اشتغال.

 

پیشنهاد شما برای تازه واردهای دنیای کارآفرینی چیست؟

در راستای فعالیت های مورد علاقه شان تحقیق کنند و از مشکلات پیش رو هراسی نداشته باشند. ریسک پذیر باشند و توکل به خدا را همیشه رمز موفقیت خود بدانند.

 

با تشکر از وقتی که اختصاص دادید و آرزوی موفقیت برای تمام فعالان عرصه اقتصادی

Top