مطالب
دسته بندی

چگونه از گرافیک کسب درآمد کنیم؟

  • 13 شهریور 1399

افرادی که دستی در کار دارند، می دانند که کارهای گرافیکی حرفه ای قدر و قیمت زیادی دارند. یک لوگوی بسیار خوب و حرفه ای، ممکن است قیمتی بیشتر از یک میلیون تومان داشته باشد. یعنی یک گرافیست حرفه ای با طراحی یک لوگو، ممکن است به اندازه یک ماه کار صبح تا شب یک کارمند، درآمد کسب کند. طبیعتاً افرادی که به این سطح می رسند که هم مهارت زیادی دارند و هم واقعا به کار گرافیک علاقه دارند. این مسأله باعث خلاقیت دو چندان آنها می شود.

آشنایی خوب با طراحی کارهای گرافیکی و دانستن نرم افزارهایی مانند فتوشاپ  Photoshop، کورل دراو CorelDRAW و … زمینه های کاری بسیاری برای شما فراهم می کند. از طراحی کارت ویزیت و انواع بروشور تا طراحی و صفحه آرایی کتب و مجلات، ساخت لوگو، مشاوره برای طراحی وب و انواع قالب های وب سایت ها …

وب سایت های زیادی برای فروش محصولات گرافیکی به شکل آنلاین وجود دارند. مثلا Creative Market  یکی از آنهاست.

داشتن یک وب سایت زیبای شخصی و به ویژه داشتن یک صفحه در اینستاگرام، می تواند تبلیغ بسیار خوبی برای شما و محصولاتتان باشد.

 

کسب درآمد از گرافیک با طراحی لوگو

طراحی لوگو یکی از گزینه های سخت اما جالب و خلاقانه برای پرداختن به مهارت آموزی است. امروزه دیگر به لطف پیشرفت تکنولوژی و سطح بالای آگاهی عمومی جامعه، هر فردی که به تازگی کسب و کاری را شروع می کند به طور پیشفرض می داند که برای کسب درآمد بیشتر نیاز به برندسازی دارد.

یک کسب و کار خوب و حرفه ای با یک لوگوی خوب و حرفه ای شناخته می شود. در نتیجه به جرأت می توان گفت: همه کسب و کارهای جدید به لوگو نیاز دارند. جدا از مباحث کارآفرینی در بحث برندسازی، یک لوگوی حرفه ای مثل یک چوب جادویی عمل می کند.

کسب درآمد از طراحی لوگو به میزان خلاقیت و حرفه ای بودن شما بستگی دارد. اینکه چه نمونه کاری از خودتان داشته باشید یا اینکه با چه سازمان هایی همکاری داشته اید می تواند به شما کمک کند تا در آینده همکاریهای حرفه ای تری را تجربه کنید.

 

کسب درآمد از طراحی کارت ویزیت

بعد از طراحی لوگو، طراحی کارت ویزیت مطرح می گردد. کارت ویزیت یک برگ برنده مهم برای صاحبان مشاغل محسوب می شود. کارت ویزیت یک پل ارتباطی بسیار قوی بین صاحبان مشاغل و مشتریان است .داشتن یک کارت ویزیت حرفه ای می تواند به نوعی القا کننده صلابت و با مهارت بودن صاحب شغل باشد. چه برای افرادی که سالها در زمینه شغلی خود مشغول بوده اند و چه آنهایی که به تازگی قصد شروع به کار دارند.

برای کسانی که می خواعند از طریق مهارت ها و علایقشان درآمدی به دست بیاورند، کسب درآمد از طراحی کارت ویزیت می تواند گزینه مناسبی باشد.

کارت ویزیت ها در اندازه ها و جنسهای متفاوت کاغذ ارائه می شوند. در نتیجه شما به عنوان یک طراح گرافیک باید با این موضوع آشنا باشید. و موقع دریافت سفارش و انجام طراحی کارت ویزیت آنها را مد نظر قرار دهید.

 

کسب درآمد از طراحی بنر

کسب درآمد از طراحی بنر از گزینه های دیگری که پیش روی یک طراح گرافیک ماهر است. صاحبان مشاغل به اهمیت این موضوع آشنایی کامل دارند. آنها می دانند که برای دیده شدن و شناخته شدن باید به نوعی خودشان را در مجامع عمومی معرفی کنند. یکی از بهترین راههای معرفی خدمات و تولیدات، استفاده از بنر ثابت یا متحرک در اطراف محل کسب و سطح شهر است.

صاحبان مشاغل بزرگ و کوچک، سازمانها و شرکتها، نیازمند معرفی و اطلاع رسانی خدمات و صنایعشان به جامعه هدف خود هستند. همچنین افراد عادی در برخی مراسمهای خود نظیر تبریک، تسلیت و … اقدام به چاپ بنر می کنند.

در نتیجه برای یک طراح گرافیک که به مهارتهای برنامه های گرافیکی از جمله فتوشاپ مسلط شده و با طراحی لوگو، طراحی کارت ویزیت و نیز طراحی بنر حرفه ای آشنایی دارد، جهان گرافیک، یک فرصت مناسب برای اشتغال و کسب درآمد محسوب می شود.

Top