مطالب
دسته بندی

آشنایی با کسب و کار پرورش زعفران

  • 29 آذر 1399

آشنایی با کسب و کار پرورش زعفران

 

بیخود نیست که به زعفران «طلای سرخ» می گویند. این گیاه هیجان انگیز در پاییز متولد می شود و به کسانی که کسب و کارشان را به این گیاه گره زده اند سود خوب و قابل توجهی می رساند، البته شما برای این که بخواهید در این کار موفق شده و درآمد قابل توجهی کسب کنید باید صبور باشید و یک سال به انتظار این محصول شگفت انگیز بنشینید. برای کاشت زعفران لازم است هر هفت سال یک بار، به فکر کاشت دوباره پیازها بیفتید، زعفران ها دوست دارند هر هفت سال خانه شان را عوض کنند بنابراین در سال هایی که پول پارو می کنید خرید زمین جدید یادتان نرود.

زعفران گیاه حساسی است و در شرایط خاصی می شود آن را پرورش داد. از این رو زعفران کارها، بیشتر در خراسان رضوی و خراسان جنوبی فعالیت می کنند. مزارعی با متراژ بیش از یک هکتار که پیاز زعفران زیر خاکش خوابیده بیشتر در مشهد و شهرستان تربت حیدریه قرار دارد.

یکی از پرورش دهندگان زعفران در تربت حیدریه با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری در این زمینه به نکته  جالبی اشاره می کند و آن این است که در تهران و قم هم می شود این گیاه را پرورش داد، حرفی که شاید تهرانی ها را ذوق زده کند.

از طرفی زعفران از جمله گیاهانی است که دچار آفت خاصی نمی شود، مگر نوعی از قارچ که با آب دادن زیاد در فصل های آبدهی، می شود از ابتلای این گیاه به آن جلوگیری کرد.

 

برای برداشت زعفران باید یک سال صبر کنید.

یک پرورش دهده زعفران باید کارهای زیر را انجام دهد نخستین کار، خرید پیاز مرغوب زعفران است هزینه خرید پیاز برای یک هکتار تقریبا ۳۰ میلیون تومان می شود، ۲۰ میلیون هم باید برای کاشت و کوددهی در نظر بگیرید. در فصل زمستان، پیازها از خاک تغذیه می کنند و در بهار و تابستان می خوابند تا پاییز دوباره از خاک بیرون بزنند اما اگر از همان سال اول، انتظار برداشت محصول را دارید سراغ زعفران نروید، این گیاه در سال اول گل نمی دهد و شما باید از سال دوم به بعد روی برداشت و فروش گل آن حساب باز کنید.

از خرید پیازها که بگذریم به متراژ زمینی که می خواهیم در آن زعفران کاری کنیم می رسیم. برای سودآوری در این زمینه، در کمترین حالت باید یک هکتار زمین را به این کار اختصاص بدهید: خاک رس و رطوبت بالا برای زعفران مثل سم می ماند برای همین در زمینی که برای پرورش زعفران در نظر گرفته شده باید خاک مناسب بریزید تا گیاه بتوانند از آن تغذیه کند.

کود گاوی به همراه کود ریشه، بهترین گزینه ها برای زعفران هستند. بعد از کود، شما باید حواستان به علفهای هرز هم باشد که اگر هرس نشوند مواد غذایی را از خاک می گیرند و نمی گذارند گیاهی که ما به آن نیاز داریم خوب رشد کند.

 

در مرحله بعدی باید بدانیم چگونه به زعفران ها آب بدهیم تا خوب رشد کنند. اگر در این مرحله بی گدار به آب بزنید ۵۰ میلیونی را که صرف کاشت زمین کرده اید، دور ریخته اید. برای پرورش زعفران باید دست به عصا جلو بروید و بدانید این گیاه چه زمانی نیاز به آب دارد، از شروع پاییز تا اول عید نوروز ماهی یک بار به این گیاه آب می دهیم، بعد از عید، زعفران به خواب می رود و اصلا نیازی به آب ندارد. گیاه در این زمان اگر آب بخورد در پاییز گل نمی دهد بنابراین منطقه کشت آن باید به گونه ای باشد که در بهار و تابستان شاهد بارش باران نباشیم یا اینکه گیاه را به صورت گلخانه ای پرورش دهیم. اگر با همین روش پیش بروید در فصل پاییز، اواخر آبان و اوایل آذر، گل ها جوانه می زنند و به اصطلاح علف زعفران سبز می شود.

در این زمان، شما می توانید محصولتان را برداشت کنید. چیدن زعفران کار مهم و زمانبری است. برداشت محصول از یک هکتار زمین حدودا یک ماه طول می کشد. بعد از برداشت هم علف ها از بین می روند و دوباره پیاز زعفران به خواب می رود تا سال بعد در پاییز از نو به بار بنشیند.

پس از برداشت زعفران، پرورش دهندگان وارد فاز جدید و سختی به نام پاک کردن گل ها می شوند. زعفران کاران معمولا برای این کار از خانم های محلی کمک می گیرند، آنها با صبر و حوصله  بیشتری، این کار را انجام می دهند: خانم ها معمولا سه کیلو سه کیلو، زعفران ها را پاک می کنند و به ازای هر کیلو، چند هزار تومان دستمزد می گیرند. این قسمت کار، به صورت دستی انجام می شود و در حال حاضر دستگاهی وجود ندارد تا بتوان در پاک کردن زعفران ها از آن کمک گرفت، در آخر برای این که نگین های قرمز از سفید ها جدا شوند، آن ها را در دمای ۶۰ تا ۷۰ درجه  طی دو یا سه ساعت نگهداری می کنند. بعد از آن، دسته بندی زعفران ها شروع می شود از آن جا که زعفران های پاک شده به چند دسته مختلف از جمله نگین، دخترپیچ، پوشال و ممتاز تقسیم می شوند بنابراین نحوه فروش و قیمتشان نیز با هم متفاوت است: معمولا ۱۰۰ کیلو گل زعفران یک کیلو زعفران نگین به ما می دهد. زعفران نگین مرغوبترین و گرانترین نوع این محصول است و البته مشتری بیشتری هم دارد. اگر بخواهیم زعفران نگین را بفروشیم روی هر کیلوی آن حداقل پنج میلیون تومان قیمت می گذاریم. انواع دیگر زعفران قیمت ارزان تری دارند اما در حالت کلی، قیمت زعفران مثل طلاست، البته ارزش آن هر سال زیاد و کم می شود. با این اوصاف و قیمتهای نجومی زعفران، سئوال این جاست که سود در فروش گل زعفران است یا زعفران های پاک شده؟ مسلما فروختن گل زعفران برای پرورش دهندگان پر سودتر است چرا که هزینه و زمان، صرف پاک کردن آن نمی کنند. هر کیلو گل زعفران حدودا ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان فروخته می شود. البته این قیمت بستگی به ریز و درشتی گل هم دارد. اگر گلها ریز باشند به قیمت پایین تری فروخته می شوند. در کل، تولید زعفران سود خوبی دارد به شرطی که مسئولان مربوطه حمایت لازم را داشته باشند.

 

چگونه زعفران صادر کنیم؟

زعفران از گیاهانی است که پرورش آن مجوز نمی خواهد مگر اینکه بخواهید صادر کننده آن باشید. در این صورت باید یک شرکت تاسیس کنید و مجوزهای مربوط را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کنید جهاد کشاورزی برای این که به شما مجوز صادرات زعفران بدهد زمین، خاک و نوع محصول را مورد آزمایش قرار می دهد و بعد از مدت نه چندان طولانی، که بستگی به خودتان و زمینتان دارد، به شما اجازه  صادرات می دهد آن هم به شرطی که بسته بندی شما درخور صادرات باشد و مهمتر از آن شما برندی برای خودتان ثبت کرده باشید.

اما کسانی هم که نمی توانند صادر کننده باشند این محصول را به مشتریهای به خصوصی که توان صادرات دارند می فروشند، با این حال هنوز هم ایرانی ها، آلمانی ها و چینی ها زعفران را به صورت مستقیم از کشاورزان ایرانی خریداری می کنند و بعد هم صادر می کنند. این بهترین روش برای بیشتر کشاورزان است تا پول بیشتری به دست بیاورند.

Top